Zilele usilor deschise SDEAA

Zilele porților deschise la Școala Doctorală de Economie și Administrarea Afacerilor
Open days at DSEBA – eveniment destinat studenților FEAA pasionați de cercetare –

Ce știi despre cariera de „junior researcher“?
Este o opțiune pentru următorii 3 ani. Poate ești pasionat și-ți place să rămâi cu mintea deschisă la noutățile din domeniul tău, poate ești o persoană analitică și-ți place să întrebi mai des „de ce?“, poate că există oportunitatea de a afla ceva nou pentru bussines-urile din zonă și-ți place să fii creativ și original. Există această șansă.

În perioada 24 februarie – 1 martie, orele 10-14, ești invitat să faci o călătorie în corpul R (fost Romtelecom) al Universității „Alexandru Ioan Cuza“, la etajul 4, sau pe portal http://doctorat.feaa.uaic.ro/admitere/default.aspx

Zilnic, vei avea posibilitatea să întâlnești doctoranzii și personalul implicat în Școala Doctorală, vei putea participa la prezentari și vei găsi unele răspunsuri pentru a continua dezvoltarea personală. Desigur, în tot semestrul vom fi disponibili pentru alte discuții și informări.

Întreabă, alege, decide… e planul tău de carieră… depinde de tine!

Te așteptăm,
Echipa SDEAA